יום שבת 27 בנובמבר 2021

5 דברים חשובים שחייבים לדעת לפני שרוכשים ביטוח חובה

לפני שאתם רוכשים ביטוח חובה , ואפילו כשמדובר ברכישת ביטוח רכב מחברת פניקס שהינה ידועה ואיכותית, ישנם מספר דברים חשובים שאתם חייבים לדעת. זאת, על מנת שתוכלו לרכוש פוליסה במחיר משתלם ובהתאמה מלאה לנתונים ולצרכים שלכם.

 

1. חשיבותו של ביטוח החובה

החל משנת 1975 כל רכב העולה על הכביש חייב בביטוח חובה , שנועד לכסות נזקי גוף בלבד עבור נוסעי הרכב והנהג, וכל אדם אחר שנפגע מהרכב המבוטח באופן ישיר או עקיף. הנפגעים יכולים להיות בין היתר הולכי רגל, רוכבי אופניים ואפילו בני משפחה ועדים לתאונה, שהמאורע גרם להם לטראומה נפשית. יש לציין כי ביטוח זה תקף גם כאשר הרכב המבוטח אשם בתאונה, ובנוסף הוא תקף גם אם התאונה אירעה כאשר הרכב לא היה בתנועה. לכן, גם עבור רכב שאינו בשימוש ושאין נוהגים בו חשוב לרכוש ביטוח חובה. אחרת, בעליו עלול למצוא את עצמו עומד בפני שלילת רישיון מיידית, קנסות כבדים וגם תביעות נזיקין בסכומי עתק.

2. כיסויי ביטוח חובה ותוקפם

הכיסויים של ביטוח חובה נועדו לכל הוצאות הטיפול הנדרשות בגין נזקי גוף שגרם הרכב המבוטח, לרבות נזקים נפשיים, אשפוז, ניתוחים וגם מימון הליכי שיקום והחלמה. כלומר, מדובר בכיסוי שיכול להגיע לסכומים גבוהים ביותר. יחד עם זאת, פוליסות אלו בטלות במקרים בהם נעשה שימוש שלא כחוק ברכב, למשל כאשר נהגו בו ללא רישיון או ללא רישיון תקף, אם רכב נגנב והיה מעורב בתאונה, או כשנעשה שימוש ברכב למטרות פליליות.

3. עלויות ביטוח החובה

חשוב לדעת כי עלויות ביטוח רכב חובה נקבעות על פי מספר פרמטרים בסיסיים, הכוללים בין היתר את סוג ושנתון הרכב, מין וגיל הנהג וותק רישיון הנהיגה שלו. לא אחת, אנשים משלמים פרמיה הרבה יותר גבוהה ממה שהם היו אמורים לשלם בפועל, עקב חוסר התאמה של פרטיהם הרשומים בפוליסה. כך לדוגמא, גובה פרמיית הביטוח עלול להיות הרבה יותר גבוה עקב היות הרכב רשום על שם מספר נהגים, כאשר בפועל רק אדם אחד נוהג בו. כמו כן, ייתכנו מצבים בהם פוליסת ביטוח חובה עוברת מרכב חדש לישן מבלי שיעודכנו פרטי הרכב החדש, מה שבהחלט יכול היה להוזיל את העלויות. בנוסף לכך, ייתכן מצב בו שנות הוותק של הנהג המבוטח אינן מעודכנות, והוא למעשה משלם סכומים הרבה יותר גבוהים ממה שאמור היה לשלם בפועל.

4. השוואות מחירים בין חברות הביטוח

על פניו, מחירי ביטוח החובה לרכב אמורים להיות אחידים בין חברות הביטוח, בהיותם מפוקחים על ידי משרד האוצר. ואולם, פיקוח זה חל רק על תקרת עלויות מקסימאלית, ובשל אופיו התחרותי של שוק הביטוח חברות רבות מציעות מחירים אטרקטיביים ומוזלים. עוד יש לציין כי לעיתים קרובות חברות הביטוח מעניקות הנחה בעלות פוליסת החובה, במידה והמבוטח רוכש גם ביטוחים נוספים לרכב.

5. התנהלות חברת הביטוח

בעת בחירת סוכנות או חברת ביטוח עבור פוליסת החובה לרכב יש לתת עדיפות לגורם מוכר ואמין. העדיפו חברה שמעניקה יחס וליווי אישי לכל לקוחותיה, שאינה מערימה קשיים בקבלת הכספים המגיעים למבוטחים, ואף מסייעת ללקוחותיה בקבלת הכיסוי המגיע להם כחוק.

קראו 3926 פעמים

 ניווט מהיר

טרייד אין לרכב קניית רכב בתשלומים מימון לרכב קניית רכב במימון מלא

04-622-60-9004-622-60-90, 050-537-72-20 כתובתינו: רח' דוד שמעוני 47 (ת.ד 503), חדרה