יום שבת 27 בנובמבר 2021

כיצד נאבטח את רכבינו באופן מושלם

גניבת רכבים היא אחת מסוגי הפשע שמסרבים להיעלם מן העולם. למרות שבכל שנה יוצאים לשוק מנעולים חדשים בעלי מנגנוני הגנה שונים, גנבי הרכב לומדים בכל פעם כיצד לעקוף את ההגנות. כאשר אנו רוצים להגן על כלי הרכב שלנו מפני פריצה, אנו עומדים בפני עולם של פטנטים ברמות תחכום שונות. אז כיצד נדע באיזו מערכת לבחור – איזה מנעול רכב הוא בלתי ניתן לפריצה, עד כדי כך שגם מנעולן מקצועי לא יוכל לפרוץ אותו אם יבחר?

 

סוגי המנעולים הקיימים כיום בשוק

כאשר נבקש להתקין ברכבינו מנעול או מערכת אבטחה, ניתקל במערכות הגנה במספר רמות:

 

הרמה הבסיסית – לכאן משתייכים מספר מנעולים בלתי מתוחכמים, כמו מנעולים מכאניים הנועלים את ההגה. מנעולים כאלו מקשים על הגנב לסובב את ההגה ודורשים מפתח מיוחד כדי לשחררו. עם זאת, מנעולנים טובים ידעו כיצד לייצר מפתח ולפתוח את הזרוע הנעולה, ובכך ייפרץ הרכב.

הרמה החצי מקצועית – לכאן משתייכות מערכות ההגנה הפופולריות ביותר כיום בקרב נהגי הרכב – מערכות האמובילייזר. האמובילייזר (immobilizer) פירושו באנגלית "להפוך דבר מה לבלתי נייד". זוהי מערכת קוד המתוכנת לאוטו, ואותו יש להקיש בעת שנכנסים לרכב בכדי לאפשר את הנסיעה. אם לא מוכנס קוד נכון, הרכב מסרב להניע. מערכת זו היא בעלת הגנה מפני מרבית הפורצים, אך גם כאן, מנעולן או פורץ בעלי ידע נרחב בכל הקשור לעולם החשמל עשויים לעקוף את המערכת ולנטרל את האימובילייזר ביעילות.

יתר על כן, מערכת האימובילייזר עושה שימוש בנוסף לקודן גם במפתח מכאני, ואין ביניהם תמיד קשר. גם כאן נמצאת פרצה המאפשרת לפורץ לעקוף את ההגנה של מערכת האימובילייזר המותקנת ברכב.

 

הרמה המקצועית – מערכות אבטחה לרכב המשתייכות לרמה זו הפכו נפוצות בשנים האחרונות. הן מעט יותר יקרות מן הרמות האחרות, אך מציעות אבטחה כזו ההופכת את הפריצה לקשה עד בלתי אפשרית. רבות מן המערכות האלה נוטות לוותר על השימוש במפתח מכאני לפתיחת הרכב, מתוך ההבנה שניתן לשכפלו בקלות. הן עושות שימוש בכרטיס מגנטי חכם, עליו מקודד קוד הרכב ורק בעל הכרטיס יכול לבצע פעולות ברכבו, לרבות התנעה.

הגנה אקסקלוסיבית

מלבד מערכות אלו, קיימות מערכות אבטחה ברמה שונה לגמרי בשוק, והן יקרות אף יותר. הן מאפשרות זיהוי באמצעות טביעת כף יד ואפילו סריקת רשתית, נועלות את הרכב מבפנים כאשר יש חשש לגניבה ואף מפעילות שירות ג'יפיאס בכדי לאתר את הרכב אם נגנב.

קראו 1617 פעמים

 ניווט מהיר

טרייד אין לרכב קניית רכב בתשלומים מימון לרכב קניית רכב במימון מלא

04-622-60-9004-622-60-90, 050-537-72-20 כתובתינו: רח' דוד שמעוני 47 (ת.ד 503), חדרה