יום שבת 27 בנובמבר 2021

החלפת צמיגים לרכב - כללי אצבע

לעיתים אנחנו פחות שמים לב אליהם למרות שנסיעה ברכב לא תתאפשר בלעדיהם. הם המקשרים בין הרכב והנהג לבין הכביש- כן, אלה ארבעת צמיגי הרכב הנמצאים קצת למטה ולכן לא תמיד מקבלים את תשומת הלב הראויה. טיפול בצמיגים והחלפתם בעת הצורך הם קריטיים לנסיעה בטוחה ומעבר לכך גם נסיעה נוחה, חלקה וחסכונית יותר. ישנו טיפול שיש לבצע בצמיגים באופן קבוע כמו מילוי אויר פעם בשבועיים בערך. בדיקה כללית של הצמיגים מדי פעם היא חיונית, בוודאי אם אתם עומדים לפני נסיעה ארוכה. בטיחות בנהיגה היא דבר שלא מתפשרים עליו ולכן יש לבחור עבור הרכב שלכם ועבורכם את הטוב ביותר, אך כיצד בוחרים צמיגים לרכב בצורה נכונה? על כך נפרט בכתבה הבאה.

 

לקנות רק צמיג המתאים לרכב שלכם

כאשר אחד הצמיגים ברכב סיים את חייו ויש להחליפו, חשוב לבחור צמיג המתאים לרכב שלכם. כדאי לגשת למוסך מורשה של סוג הרכב שלכם ובו תמצאו בוודאות את הצמיג המתאים לרכב שלכם כמו כפפה ליד. גם אם אינכם נמצאים קרוב לבית, ניתן למצוא בכל עיר גדולה מוסך מורשה של סוג הרכב שלכם. אם אתם תושבי הדרום, לדוגמה, ניתן לגשת לחברה מוכרת בבסניף באר שבע בו ישמחו לתת לכם שירות ולתת לכם את הצמיג המתאים לרכב שלכם. ניתן למצוא מגוון רחב של צמיגים בשוק, מסוגים שונים, מידות קושי שונות ושלל תכונות המבדילות אותם זה מזה. אם אינכם בטוחים ואם לא יכולתם להגיע למוסך מורשה של סוג הרכב, התייעצו בכל מקרה עם איש מקצוע שיוכל להמליץ על סוג הצמיג המתאים לרכב.

להתאים את הצמיג לאופן הנהיגה שלכם

מעבר להתאמת הצמיג לסוג הרכב יש להתאימו גם לאופן הנהיגה שלכם. אם אתם עובדים באזור כפרי ונוסעים לא מעט על דרכי עפר תצטרכו צמיגים שונים מנהגים אשר נוסעים כל יום שעה וחצי לעבודה ובחזרה בכביש ראשי במהירות, ואם אתם נוסעים כל יום באזור עירוני ועומד בפקקים, מה שמחייב עצירה לעיתים תכופות תזדקקו לצמיגים שונים משני הראשונים. עליכם לקחת בחשבון נתונים אלה ולבקש צמיג המתאים לסוג הנהיגה שלכם. קושי או רכות הצמיגים, גמישות- כל אלה הן תכונות שחשוב לבחון בצמיג ולהתאימן לסגנון הנהיגה הרווח שלכם.

האם חשובים לכם עיצוב ויוקרה?

כל אחד יכול להחליט עד כמה קריטריון זה חשוב ומשמעותי לו. עיצוב ויוקרת הצמיג לא מצביעים בהכרח על איכות גבוהה יותר. לרוב יהיו אלה צמיגים איכותיים, אך ניתן למצוא גם צמיגים פשוטים ולא מעוצבים שיהיו איכותיים לא פחות. עיצוב הצמיג חשוב יותר ברכבי ספורט או רכבי יוקרה בהם צמיג פשוט יאפיל מעט על מראהו הנוצץ של הרכב. עשו את השיקול שלכם וקחו בחשבון כי צמיג יוקרתי, למשל כזה המגיע עם חישוק מגנזיום ולא חישוק רגיל, יהיה יקר במידה משמעותית.

האם הצמיג עדיין בתוקף?

לא התבלבלנו. אנו יודעים שהכתבה עוסקת בצמיגים ולא במוצרי חלב. גם לצמיגים ישנו תאריך תפוגה שחשוב לבדוק שלא הגיע עדיין. חשוב מאוד לרכוש צמיג שגילו הוא לא יותר משנה. גם אם נאמר לכם שהצמיג אוחסן בתנאים הטובים ביותר, עדיין ישנו תהליך של שחיקה עם הזמן. איך תדעו מתי יוצר הצמיג? על צידו של הצמיג מוטבע מספר בן ארבע ספרות המציין את השבוע בשנה בו יוצר הצמיג ואת שנת הייצור. כך, אם יוצר הצמיג למשל בשבוע השישי של השנה (חודש פברואר) בשנת 2015 המספר המוטבע יהיה 0615.

לא לשכוח טיפול שוטף

בנוסף להחלפה נכונה של הצמיגים ובחירה נכונה שלהם, אל תשכחו לתת לצמיגים את הטיפול השוטף: מילוי אוויר פעם בשבוע עד שבועיים, בדיקת מצבו של הצמיג- האם נראים החריצים בבירור או שהצמיג כבר שחוק. אל תסעו לעולם עם צמיג שחוק ובלוי. נסיעה עם צמיג כזה היא מסוכנת ומורידה משליטתכם ברכב. טיפול נכון בצמיגים יתן לכם גם נסיעה בטוחה יותר וגם חוויית נהיגה מהנה ונעימה יותר.

קראו 1990 פעמים

 ניווט מהיר

טרייד אין לרכב קניית רכב בתשלומים מימון לרכב קניית רכב במימון מלא

04-622-60-9004-622-60-90, 050-537-72-20 כתובתינו: רח' דוד שמעוני 47 (ת.ד 503), חדרה