יום ראשון 22 ביולי 2018

מכירת רכב יד ראשונה

בשעה טובה, החלטתם לרכוש רכב חדש, ואתם מעוניינים להשקיע בכך סכומי כסף ראויים. אלא שלאחר ההחלטה החשובה הזו, נדרש מכם להיכנס לעובי הקורה ולמצוא את הרכב שיתאים לכם במידה הרבה ביותר, בהתאם לתקציב שאתם מעוניינים להקדיש למשימה. המקום הראשון אליו מומלץ שתגיעו הוא חברות או סוכנויות הפועלות בתחום של מכירת רכב יד ראשונה. מהם המאפיינים העיקריים שלהן?

 

 

כל הגורמים מהם ניתן לרכוש רכבים

במקרה של רכב יד שניה, אם לוקחים דוגמא נפוצה, אחוז ניכר מהעסקאות מבוצעות במגזר הפרטי, כלומר, בין אנשים פרטיים. רכב יד ראשונה, מעצם המהות שלו, מצריך שינוי של חוקי המשחק, ולו מכיוון שהחברות המספקות את הרכב שונות בתכלית. ואכן, את הרכישה נהוג לבצע אצל סוכנויות רכב, לרבות אלה הפועלות מטעם יבואנים ספציפיים, כמו גם חברות המציעות מגוון רחב של מכירת רכב מכל סוג.

עצם הפנייה לגורם מוסדר שכזה מגלמת בתוכה יתרון משמעותי, והוא האמינות הגבוהה של ביצוע העסקאות. להבדיל מהשוק הפרטי, כאן ניתן בדיוק לברר פרטים על השחקנים השונים הפועלים בשדה המשחק, כאשר מרבית החברות יקפידו על סטנדרטים גבוהים של מקצוענות במטרה למשוך לקוחות. זאת ועוד, בתחום תחרותי דוגמת זה, מבצעים שונים המוצעים חדשות לבקרים הם בהחלט בגדר אפשרות.

 

ומה בנוגע לתנאי התשלום?

כאשר מדברים על רכישת רכב מיד ראשונה, יש לתת את הדעת על מספר מסלולי מימון, חלקם משתלמים במלוא מובן המילה. זה מתחיל עם קבלת הלוואות שונות למימון העסקה, מטעם גורמים פיננסיים או אפילו כאלה הנוגעים למכירת הרכבים עצמם. אפשרות אחרת, גם היא בעלת יתרונות מגוונים, מתאימה לאנשים שיש באמתחתם רכב קיים, אותו הם רוצים לשדרג: זוהי, כמובן, עסקת טרייד אין.

על כל פנים, כדי לבצע את העסקה המושלמת רצוי לחשוב על כל ההשלכות של ההחלטה הכלכלית שמקבלים: גם אם יכולים לעמוד בעלות הרכישה של הרכב, ייתכן כי סכום גבוה מדי המושקע בנקודה אחת עלול "לחנוק" את חשבון הבנק שלכם. היות ועסקאות רכישת רכב נמשכות, לא פעם, שנים ארוכות, יש להתחשב לא רק במצב הכלכלי בהווה, אלא גם בציפיות ממנו בעתיד הנראה לעין.

 

מבצעי רכב יד שניה

רכישת רכב מיד שניה, מעצם ההגדרה שלה, מאפשרת מחירים סבירים פי כמה ביחס לרכבים החדישים, עם פערים המגיעים לעשרות אלפי שקלים. מה שחשוב להדגיש הוא שגם בתחום זה ניתן למצוא עסקאות משתלמות הרבה יותר, עם מבצעים אטרקטיביים המוצעים חדשות לבקרים. אז איך מחפשים מבצעי רכב יד שניה? וכיצד ניתן להיות בטוחים שהעסקה היא אכן אטרקטיבית? על כך ועוד במאמר הבא.

 

הדרישה הבסיסית: איתור אקטיבי

מבצעי רכב יד שניה, עם כל יתרונותיהם, לא בהכרח יהיו הפשוטים ביותר למציאה. נכון, ייתכן מאד כי נהג מסוים ייתקל בהם בטלוויזיה, ברדיו או על גבי שלט חוצות, אם כי ברוב המקרים נדרש להשקיע אי אילו מאמצים באיתור ההצעות המשתלמות. האפשרות של פניה לחברות בתחום הרכב, כמו גם סוכנויות הפועלות בשדה המשחק, היא הדרך הבטוחה ביותר למצוא מבצעים. אפשר ליצור קשר עם מספר חברות בעלות מוניטין חיובי, לברר מהם המבצעים שלה, בנקודת הזמן הנוכחית, או אפילו לבקש מאנשיה ליידע את הפונים לגבי מבצעים עתידיים. לא מעט חברות מציעות אתרי אינטרנט, או אפילו עמודי פייסבוק, בהם ניתן להיחשף למבצעים שונים, כך שמומלץ לעקוב גם אחריהם.

בדומה לתחום הרכב כמכלול, לא מעט מבצעי רכב יד שניה מוצעים במועדים מיוחדים: נניח, בחג מסוים בלוח השנה הישראלי. אפשר בהחלט למצוא מבצעים לקראת סוף השנה, תקופה בה חברות רבות מעוניינות להיפטר מכלי הרכב שהן מחזיקות בהן לפני ירידת הערך האפשרית שלהם עם תחילת השנה הקלנדרית הבאה.

 

ממה צריך להיזהר?

כשזה נוגע למבצעים, בתחום הרכב כמו בכל תחום אחר, צריך לוודא שהם אכן משתלמים: אחרי הכול, בלא מעט מקרים חברות עשויות להעלות את מחירי הרכב, לכאורה, רק כדי להוזיל אותם "משמעותית" במסגרת מבצע. רצוי מאד שלא להסתמך רק על הנאמר על ידי אנשי החברה, אלא לבצע אי אילו בדיקות בנוגע למחיר הרכב. ניתן בהחלט לסקור מחירונים, או לחילופין להזמין שמאי רכב שיעריך את מצב הרכב בנקודת הזמן הנוכחית. צעד שכזה אמנם כרוך בעלויות מסוימות, אך הוא עשוי לחסוך סכומים משמעותיים הנוגעים לביצוע העסקה.

קראו 1761 פעמים

 ניווט מהיר

טרייד אין לרכב קניית רכב בתשלומים מימון לרכב קניית רכב במימון מלא

04-622-60-9004-622-60-90, 050-537-72-20 כתובתינו: רח' דוד שמעוני 47 (ת.ד 503), חדרה